תחומי פעילות

העמותה פועלת על פי מודל חדשני התנדבותי הנשען על מקצועיותן של חברותיה, ועל מינוי בעלות תפקידים בהלימה למקצועיותן, ניסיונן וכישוריהן.
מודל זה מייצר סינרגיה בין חברות העמותה וכן ערך מוסף בניהול הפרויקטים והטמעתם.
העמותה מנוהלת ע”י דירקטוריון (ועד מנהל בן שבע חברות), לצידו פועלת יועצת משפטית, רו”ח וביקורת פנים.
אחת לשנה מתכנסת האסיפה הכללית, עפ”י החוק.
המבנה הארגוני של העמותה פועל בתחומי עשיה שונים. כל תחום הינו למעשה פורום הפועל באמצעות יו”רית וחברות צוות- תוך יצירת הזדמנויות לכל מתנדבת למינופה האישי העסקי החברתי והכלכלי, רישות והעלאת ערך מוסף.
מודל זה נשען על רעיון ה – WIN WIN המוכיח כי שילוב עשייה התנדבותית ומינוף אישי וחברתי הינם שילוב מנצח ומבטיח יכולת עמידה במשימות ההתנדבות  לטווח ארוך.
עידוד יזמות בעשייה חברתית התנדבותית הינו נדבך נוסף המאפשר למתנדבות מרחב פעולה ויצירת שיתופי פעולה עם ארגונים  ומוסדות קהילתיים חברתיים עסקיים  ממשלתיים ושלטוניים, המייצרים רישות חשוב מקצועי לכל מתנדבת.

המשמר המגדרי בכנסת

עמותת פני”ם חדשות פרלמנט נשים ישראליות מנהיגות, הקימה ב- 2016 משמר  מגדרי ראשון מסוגו שהחל לפעול באמצעות כ-100 נשים מתנדבות (אקדמאיות ובכירות במשק הישראלי) החברות שמו להן ליעד למדוד, לעקוב, לקדם ולפעול לשיפור קידום הנשים בישראל ובעולם.

המשמר המגדרי הבינ”ל

השקת המשמר המגדרי הבינ”ל- יוזמה לשילוב ידיים חוצה גבולות של שגרירים וקהילות העולם למען שוויון מגדרי.
באנו לעשות סדר עולמי- ומה זה בכלל שוויון מגדרי? והאם יש בכלל מי שמכתיב לנו את “התורה המגדרית” ואולי הגיע הזמן לעצור ולעשות חשיבה מחדש….

פורום מדע וטכנולוגיה

תכנית מנטורינג לעידוד בנות בחטיבות ביניים לבחירת לימודי מדעים במגמות ריאליות – תכנית לימודים המועברת ע”י חברות הפורום, נשות מקצוע מובילות בתחומן, כקורס המתקיים בחטיבות הביניים בשעות אחה”צ…

פורום איכות השלטון ואקטיביזם חברתי

הפורום הוקם מתוך הכרה בצורך להציף משמעותה של שחיתות שלטונית ולעצב דעתם של דור המחר- תלמידי התיכונים, אשר בקרוב יהפכו לחיילים ואזרחי המדינה.

פורום רישות עסקי

הפורום לרישות עסקי הוקם לפיתוח ומינוף רשת נשית עסקית חברתית וכלכלית, ליצירת הזדמנות לשיתופי פעולה, היכרות והרחבת מעגלים. פעילות הפורום כוללת מפגשי “במה עסקית” לחשיפתן של נשות הפרלמנט את עסקיהן לנשים חדשות, הרחבת חוג לקוחותיהן וסיוע בפיתוח עסקיהן באמצעות יזמות לשיתופי פעולה.

פורום הורות וקריירה

לקידום הורות משותפת נוכחת לצד קריירה.

מיזם “יזמות על הבר”

המרכז נועד לענות על הצרכים הייעודיים של נשים יזמות תוך מיצוי ההון המשובח של נשות העמותה בניהן דירקטוריות, מנהלות בכירות מתחום הבנקאות והפיננסים, עורכות דין במגוון דיסציפלינות, רואות חשבון, נשות עסקים

וועדת היגוי אסטרטגית

כחלק  מתכנית העבודה של העמותה הוקם הפורום לאסטרטגיה שנועד  לקבוע את סדרי העדיפות בפעילות העמותה .