פורום מדע וטכנולוגיה

הפורום פועל להשגת שוויון הזדמנויות והגדלת ההון האנושי הנשי בתחומי המדע והטכנולוגיה באמצעות מספר פרויקטים ברחבי המדינה ובמגזרים שונים:

  • תכנית מנטורינג לעידוד בנות בחטיבות ביניים לבחירת לימודי מדעים במגמות ריאליות – תכנית לימודים המועברת ע”י חברות הפורום, נשות מקצוע מובילות בתחומן, כקורס המתקיים בחטיבות הביניים בשעות אחה”צ, בשיתוף פעולה עם בתי הספר וההורים
  • תכנית מדעניות העתיד בשיתוף משרד החינוך- שיתופי פעולה לקיום קורסים ומנטורינג אישי וקבוצתי
  • קידום חקיקה בנושא פוסט-דוקטורט בתעשייה.
  • הקמת מאגר נשות מפתח בתחומי המדע והטכנולוגיה  וקיום ימי עיון וכנסים מקצועיים.
  • עמותת פני”ם חדשות שותפה ביוזמת 5פי2 בחתירה להרחבת המצויינות בקרב תלמידי ישראל, ולהשגת המטרה החשובה של הכפלת מספר בוגרי 5 יחידות במתמטיקה, פיסיקה, כימיה וטכנולוגיה.

רחלי גנות

יו”ר פורום מדעים וטכנולוגיה 
חברה בועד המנהל
מיסדת ומנכלית חברת הייטק רייצ’יפ
חברה ועד המנהל
חברה בפורום מדע וטכנולוגיה
​BSc – מדעי המחשב & EMBA
חברת רייצ’יפ המעסיקה כ 100 מתכנתות חרדיות בשני מרכזי פיתוח בבני ברק וחיפה. יו”ר פורם ההייטק החרדי ושותפה בחממה הטכנולוגית בני ברק. דירקטורית ושותפה בסטרטאפ אייסל גלובל, שותפה בסטרטאפ PLSense. ב2013 נבחרה לאחת מ50 הנשים המשפיעות ע”י המגזין ליידי גלובס.
http://www.rachip.com

ד”ר ברזילי קלאודיה

יו”ר פורום מדע וטכנולוגיה 
חברה בועד המנהל
חברת המשמר המגדרי הבינ”ל
הובלת פרויקטים מדעיים
חברת וועד המנהל

חברה פורום 40+
עוסקת בגישור בין מו”פ אקדמי ופיתוח עסקי. ניסיון רב כמנהלת מו”פ. חברת סגל לשעבר באוניברסיטה העברית בירושלים (בית הספר לרוקחות).
מודיעין – מכבים – רעות

רביטל דואק

חברת פורום מדע וטכנולוגיה
יו”ר פורום 40+

עמיתה במכון מנדל למנהיגות חינוכיתחברה בפורום מדע וטכנולוגיהמנהלת פרויקטים בתחום החינוךניסיון ניהולי של כ 20 שנה בחברות הייטק: חברות שפיתחו פלטפורמות לימוד מבוססות מחשב, חברות הזנק וחברת מיקרוסופט. מתחילה דרכי כעמיתה במכון מנדל למנהיגות חינוכית. ברקע, ניסיון רב כיזמת ובעלת כישורים ניהוליים הן בתחומים טכנולוגיים-עסקיים והן בתחומים חברתיים ובחיבור ביניהם. הנני מתנדבת זה שנים בתנועת הצופים, פעילה חברתית בגופים שונים לקידום נשים ומעורבת בפעילות לבני נוער בהתמודדות עם המרחב האינטרנטי.

ד”ר בלהה מנדלסון

חברת פורום מדע וטכנולוגיה
מנכ”ל חברת אופטיטורה המייעצת בנושאי אופטימיזצית קוד ומערכות, וארכיטקטורות מחשבים

בעלת תואר ד”ר מאוניברסיטת מסצ’וסטס בארצות הברית. עבדה כ 22 שנים במעבדות המחקר של י.ב.מ בחיפה שם סיימה כמנהלת בכירה הממונה על מעל ל 50 חוקרים. עתה לאחר שפרשה פתחה חברת ייעוץ בתחומי המומחיות שלה (קומפילציה, אופטימיזצית קוד ומערכות וכן ארכיטקטורות מחשבים).

 

מרינה וובצ׳וק

חברה במשמר המגדרי בכנסת
חברה בפורום מדע וטכנולוגיה
חברה בפורום הורות וקריירה
מנהלת מח פיתוח תוכנת ERP, מכבידנט
חברה בפורום משמר מגדרי בכנסת
​חברה בפורום הורות וקריירה
ניסיון מעל 20 שנה בניהול בתחומים שונים: ניהול לוגיסטיקה ופיתוח תוכנה, הובלה ויישום פרויקטים בתחום מחשוב(תוכנת Priority) במגוון רב של חברות(מפעלים לזווד אלקטרוני, מפעלים לעיבוד מתכת, חברות לניהול פרויקטים מורכבים, חברות בתחום תקשורת וטלפוניה, חברות בתחום רפואה וטכנולוגיה, תאגידי מים ועוד), יעוץ בתחום ארגון ותהליכים.
פעילה חברתית בתחום לקידום מעמד האישה.

יריד התכניות -בית שיתופים בית יהושע 25/11/18

ארגון “שיתופים” הוקם בשנת 2006 מתוך חזון משותף של יצירת חברה אזרחית, פלורליסטית ויוזמת, שתיצור שיח המחבר בין ארגונים חברתיים, משרדים ממשלתיים ופילנתרופים בישראל.
בשיתופים מאמינים שכדי לייצר שינוי חברתי משמעותי בחברה, יש צורך לרתום את שלושת המגזרים (ממשלה, מגזר עסקי ומגזר חברתי) לפעול יחד למען מטרה משותפת ולספק להם את הכלים המקצועיים הנדרשים לשם כך.
יוזמת 5פי2 החלה את עשייתה במטרה להרחיב את מעגל המצוינות, ולהכפיל את מספר התלמידים המסיימים תיכון במגמות מתמטיקה, פיזיקה, כימיה והנדסה ברמת 5 יח”ל.
יוזמת 5 פי 2 יזמה ” יריד תכניות “ בה ניתנה גם לעמותת פני”ם חדשות להציג את התכנית “פנים למדע” – לעידוד נערות בגילאי חט”ב למקצועות מדעי המחשב וטכנולוגיה ובכך לרקום שיתופי פעולה מגוונים.
מקדמים נערות למצוינות במדעי המחשב וטכנולוגיה- בית יהושע 25/11/18

 

5 פי 2 : המגזר השלישי לוקח צעד אחד קדימה

בכנס שהתקיים ב- 29/1/19 בבית שתופים בבית יהושע בהשתתפות נציגי המגזר השלישי הושקה פלטפורמה דיגיטלית של מפת התכניות בישראל .  תכנית “פנים למדע” עלתה אף היא לפלטפורמה הדיגיטלית באתר של 5פי2 ותשמש חלק ממאגר מידע של כלל התכניות.

כנס העתיד בשוויון מגדרי
המועצה לקידום נשים מקיימת כנס ” העתיד בשוויון מגדרי 2018″

מטרת הכנס לתת תמונת מצב עדכנית של החשיבה, המחקר והעשייה החדשנית לקידום שוויון והוגנות מגדריים במגוון תחומי החיים ולהציג את החשיבות של הטמעת שוויון מגדרי והשפעתו החיובית על עתיד כלל הציבור. לאחרונה, מגמה זו של הטמעת שוויון מגדרי ניכרת בקרב מקבלי/ות ההחלטות במגזר הציבורי, הפרטי, השלישי ובקרב הציבור הרחב בארץ ובעולם. במסגרת הכנס תשולב פעילות העוסקת בחילוף ושיתוף ידע עדכני בין קהילות שונות, ותינתן סקירה של פרויקטים ומחקרים חדשניים שבוצעו בשנה האחרונה. הכנס ייצור מרחב להיכרות ושיתופי פעולה עתידיים, ויעניק ידע וכלים מעשיים שיתרמו לקידום התחום. תכנית המנטורינג שלנו “פנים למדע” תוצג בכנס על ידי ד”ר בלהה מנדלסון, בנוכחותן של חלי פרידמן מייסדת ויו”ר העמותה, רחלי גנות וד”ר קלאודיה ברזילי – יו”ר משותף פורום מדע וטכנולוגיה ורביטל דואק חברת הפורום.

כנס העתיד לשוויון מגדרי 2018 – מעצבים את המחר תוכנית מפורטת – 17.12.18

ד”ר בלהה מנדלסון ,חברת הפורום, הציגה את פועלה של העמותה והביאה לנו גאווה גדולה.
פרוייקט המנטוריג ממשיך לפעול בהצלחה ברחבי הארץ ולשפיע על בנות לבחור במגמות מדעיות- טכנולוגיות ובכך לשבור את תקרת הזכוכית!
זוהי גאווה ישראלית לציונות במיטבה, לשליחות חברתית ממדרגה ראשונה, לנתינה ללא משוא פנים, בהתנדבות ובמקצועיות רבה.

כנס “מעצבים את המחר” מלון דן פנורמה 17/12/18

סיכום תכנית “פנים למדע”- כפר הנוער ניר עמק

בקורס “פנים למדע ולטכנולוגיה” שנערך בכפר הנוער ניר העמק שליד עפולה השתתפו למעלה מ 30 בנות שכבת ט’. הקורס כלל מפגש חשיפה בו הצגנו לבנות השכבה את עקרי הקורס וקצת על התחומים של מדע וטכנולוגיה. הקורס כלל 3 הרצאות: הרצאה על תחום החלל שנתנו בנות “שחקים”, הרצאה על תחום המחשבים שנתנה ד”ר בלהה מנדלסון והרצאה על תחום הכימיה שנתנה ענת דור כהן, בוגרת בית הספר, שהיום היא סמנכ”לית של חברת “דשן הצפון”. בנוסף הבנות יצאו לשני סיורים: בטכניון, בפקולטות לפיזיקה והנדסת חשמל, וכן לחברת טאוור גאז הנמצאת במגדל העמק. הבנות נחשפו לנשים מוכשרות המצליחות בתחומן שהרשימו את הבנות. בסיום הקורס, במפגש הסיום ספרו הבנות כי הם התרשמו מכך שגם בוגרת בית ספרן יכולה להצליח וכן כי הקורס מיקד להן את האפשרויות וכן עזר להן בבחירת המקצועות שבחרו ללמוד בחטיבה העליונה.

היות ומפגש הסיום היה משפחתי נציגי המועצה וההנהלה לא נכחו.

תכנית “פנים למדע”- כפר הנוער ניר עמק